Які посилання Google вважає купленими?

Метт Каттс(Matt Cutts), керівник відділу по боротьбі з пошуковим спамом Google, опублікував нове відео для веб-майстрів. У ньому він розповів, за якими 5 критеріями пошукова система визначає, чи є посилання купленим, чи ні.

1. Посилання явно куплене за гроші

Найочевидніше - коли один веб-майстер продає іншому посилання за гроші. Помилитися в даному випадку важко і, за словами Каттса, цей приклад роботи з платними посиланнями є найпоширенішим.

2. Посилання придбана за винагороду, порівняну з грошовою

Пошуковик визначає, наскільки можна порівняти з валютою винагороду за посилання. Наприклад, подарунковий сертифікат прирівнюється до грошей, адже практично завжди його можна перевести в готівку. Безкоштовний пробний період використання програмного забезпечення в обмін на посилання розцінюється не так суворо, як подарункова карта на 600 доларів.

3. Подарунок vs. тимчасове користування

Величезна різниця полягає в тому, подарували ви кому-небудь, наприклад, ноутбук або позичили. Найчастіше, компанії віддають на час свій товар оглядачеві або бета-тестеру з метою отримати огляд товару. Але якщо ви подарували йому продукт компанії в обмін на посилання, то вона, безсумнівно, буде вважатися платною.

4. Подяка аудиторії

Найчастіше на конференціях учасники отримують роздатковий матеріал, завдяки якому організатори сподіваються отримати посилання в якості подяки. Наприклад, якщо на заході ви отримали безкоштовну тестову версію програмного забезпечення від компанії, написали про нього в блозі і проставили посилання - вона не буде вважатися оплатною. Але якщо вам дарують ноутбуки та інші цінні товари, в такому випадку ваші посилання будуть розцінюватися як платні.

5. Сюрприз

І останній критерій - це відношення блогера. Наприклад, якщо кіно-блогер отримує безкоштовний доступ до фільму, щоб написати рецензію - в цьому немає нічого підозрілого і схожого на оплату посилання. Даний хід подій не здивує автора. Але якщо він, наприклад, отримав у подарунок машину в обмін на огляд її технічних характеристик, то для нього це стане сюрпризом, а для Google посилання буде вважатися платним.