Смерть SEO. Яндекс повністю перестав враховувати зовнішні посилання.

12 декабря 2014

«Яндекс», російська пошукова система, з 12 березня перейшла на нову систему ранжування сайтів без врахування зовнішніх посилань. Зміни будуть впроваджені поетапно. Московський регіон став першою зоною дії нововведень.

Нова система ранжування торкнулася ще не всіх тематик. На даний момент в пошуковій видачі по-новому розподіляються позиції сайтів таких комерційних напрямків, як то: нерухомість, юридичні та туристичні послуги, розробка і просування сайтів, побутова техніка, одяг, електроніка.

Нові правила поки що зовсім торкнулись таких тематики:

  • Авто (купівля, оренда, ремонт, обслуговування, таксі);
  • Ремонт (будматеріали, обладнання, інструменти, верстати, вікна та меблі);
  • Фінанси;
  • Страхування.

Найближчим часом нововведення обіцяють поширити на всі регіони і тематики.

Про бажання змінити систему ранжування сайтів, було оголошено ще в середині грудня минулого року Олександром Садовським. Керівник відділу веб-пошуку попереджав користувачів про те, що облік зовнішніх посилань буде припинений.

Дані зміни є в деякому сенсі для "Яндексу"революцією в сфері пошукового просування. Багато провідних SEO-фахівці заявляли про те, що завдяки «Яндексу» завершується ціла епоха в Рунеті. Провідні світові пошукові системи спочатку будували систему ранжування з урахуванням наявності зовнішніх посилань, чим успішно користувалися SEO-оптимізатори. На даний момент існує безліч сервісів, що пропонують послуги штучного розміщення посилань по досить доступній ціні. До недавнього часу це був дуже вигідний і перспективний бізнес в Росії. Природно, «Яндекс» ніколи не вітав «чорне» просування і всіляко боровся з закупками посилань, тим не менше - це давало лише незначний ефект. За останні роки, судячи з отриманої інформації, компанія кілька разів знижувала вплив зовнішніх посилань на позиції сайту (сторінки) в пошуковій видачі, але це призводило тільки до зростання їх загального обсягу.

Після офіційного оголошення про намір змінити підхід до ранжирування сайтів, багато інтернет користувачі та SEO-фахівці підтримали нововведення. На їхню думку, якість пошукової видачі в результаті змін істотно зросте. Крім того, значно скоротиться кількість так званих «сміттєвих» посилань. З розумінням до заяви поставилися і великі компанії-оптимізатори, які побачили можливість зміцнити свої позиції на ринку безпосередньо в даному сегменті, за рахунок надання високопрофесійних і якісних послуг.

Тим не менш, є у нововведення і безліч критиків. На їхню думку, малобюджетним проектам, новим сайтам і дрібним компаніям тепер стане ще важче пробиватися в ТОП видачі навіть по низькочастотних запитах.

Відповідаючи на критику, представники «Яндексу» заявили, що керувалися безпосередньо інтересами користувачів. За їх словами, проведені експерименти показали, що якість пошуку при новій системі ранжування не погіршиться. У теж час, відмова від обліку зовнішніх посилань сприятиме розвитку цивілізованого просування в інтернеті. Тепер для підвищення конверсії будуть використовуватися інші методи, засновані на поліпшенні зручностей сайту і підвищенні якості контенту. Тому звичайні користувачі неодмінно від цього виграють.

Але насправді все не так просто. Завжди є якісь фактори, на які можна впливати для покращення пошукового рейтингу. І цим завжди будуть користуватись оптимізатори. На мій погляд, це нововведення призведе тільки до збільшення випадковості та непередбачуваності в пошуковій видачі, на які і без того страждав "Яндекс". Та у світлі того, що керівництво Росії планує напряму впливати на пошукову видачу та доступність сайтів для користувачів, знищення посилальних бірж збереже гроші власникам сайтів. Для хорошого рейтингу сайту треба буде звертатись у ФСБ.